Mana Addict ARCHÍVUMLiquid Savjz: Az Aggro védelmében

Liquid Savjz: Az Aggro védelmében

ChrlNwbrn

Az új csapat új tagjaként röviden bemutatkoznék. Miholics László vagyok, 24 éves, szegedi lakos, a játékban Artregor néven futok. A Hearthstone gyorsan a szívembe zárta magát, figyelem a legtöbb streamer tevékenységét, valamint a versenyeket is. Angol- és történelemtanár tanonc lévén tőlem a jövőben többnyire fordításokat, és híreket várhattok. Első fordításom célpontjául Savjz cikkét választottam, jó szórakozást hozzá!
Két hete az ESL Legendary Series eseményen úgy döntöttem három aggro deckkel játszom. Azért  döntöttem így, amiért bárki, aki aggroval játszik: meg akartam büntetni a lassú paklikat. Elvégre a Conquest (a mérkőzést az nyeri, aki három meccset nyer három különböző paklival - a ford.) olyan versenyformátum, ahol elég ellehetetleníteni az ellenfeled egyik pakliját. Éppen ezért ha az egyik deckje nagyon lassú, három aggro palkival elég nagy esélyed van a győzelemre. Íme a három pakli amikkel a versenyen indultam: Kép törölve Ezek a deckek - talán a Paladint kivéve - elég jól ismertek manapság. Éppen ezért nem nagyon fogok beszélni róluk. Ehelyett ezeket a paklikat használom fel arra, hogy az agresszív deckekről általánosságban írjak. Mielőtt túlságosan elmerülnénk a részletekben, fontos beszélni arról, mitől lesz egy aggro pakli erős. Miután ezen túl vagyunk, beszélek az aggro deckek negatív megítéléséről a közösségben, végül legyőzésükről.

Az aggro alapjai

A tökéletes aggro pakli a következőképp definiálható: a cél, hogy legyőzd az ellenfelet, mielőtt a terveit meg tudná valósítani. Mivel a minionok a sebzés legáltalánosabb formái a Hearthstoneban, így az aggro paklik leginkább a boardon operálnak. Ennek hagyományosan két formája van.  Az elsőt követi az Aggro Paladin: figyelmen kívül hagyja a laphátrányt, és amilyen gyorsan csak tudja, feltölti a boardot, később pedig újratölt (Divine Favor). A másik út sokkal tempó-központúbb módja a board irányításának. A Mad Scientisthez és a Haunted Creeperhez hasonló kártyák 2 az 1-ben lehetőséget kínálnak, ellenállóak, és lehetőséget adnak az aggro pakliknak, hogy ne kerüljenek hátrányba. [caption id="attachment_3626" align="aligncenter" width="736" class=" "]Kép törölve Ezek a lapok az aggro pakli alapjai. Fontos tempóelőnyt adnak.[/caption] A két aggro archetípus megegyezik abban, hogy bátran váltanak kedvezőtlen trade-eket, mert a korai dropjai már bevitték a maguk sebzését, így meg tudják tisztítani a boardot sokkal nagyobb fenyegetéseknek. Az aggro elleni játék legkellemetlenebb része az, hogy a lapjaid legtöbbször jobbak az övéinél, de nem elég gyorsak.

Miért pont az aggro paklikat utálják a legtöbben?

Mikor folyamatosan Flame Impek és Leper Gnome-ok vernek agyon, könnyű felidegesíteni magad egy aggro játékoson. Elvégre egy finom dragon deckkel játszani sokkal élvezetesebb, mint folyamatosan az arcot támadni. Az aggro deckek azért vívják ki a közösség haragját, - elég ránézni a Cancer Hunterre - mert könnyűnek tűnik velük a játék, és legyőzésükhöz változtatások szükségesek, melyek rossz szájízt hagynak maguk után. Annak ellenére, hogy a matek nem éppen a legbonyolultabb, egy aggro decket jól játszani nehezebb, mint azt hinnénk. [caption id="attachment_3628" align="alignnone" width="736"]Kép törölve Ennél azért kicsit nehezebb face Hunterrel játszani.[/caption] Talán a védekező játékos részéről nem egyértelmű, de gondolkodást igényel, hogy egy 3-as dropot,  vagy egy 1-es dropot és hero powert játsszunk a harmadik körben. Nem nyilvánvaló, de ez a fajta döntéshozatal különbözteti meg a Legend játékost attól, aki szimplán craftolt egy Leper Gnome-ot. Az aggro deck egyszerűségének látszatán túl egy másik oka is van a közutálatnak, ez pedig nem más, mint a tehetetlenség érzése. Könnyű úgy érezni, hogy semmit nem tudtál tenni, mikor csak egy Wild Growth és egy Druid of the Claw kijátszására van időd. Valójában azonban tudsz tenni ellene, a játékon kívül. Ezek a változtatások nem fognak tetszeni. Ha folyamatosan kikapsz az aggro deckektől a ladderen, akkor a legésszerűbb lépés ha leváltod azt az Yserát egy Annoy-o-Tron-ra. Míg ez a lépés megbontja  a paklid dragon témáját  és megszívod egy control ellen, de meg kell tenned azért, hogy ne gázoljanak át rajtad.

 

Mikor a legjobb aggrot játszani?

A kérdés a következő: szorítsuk össze a fogunkat és játszunk aggro decket? Hacsak nem játszol aktívan versenyeken, ezzel éred el legtöbbet a ladderen. Az aggro időnként jó ladderre. Mint minden, ez is a metán múlik. Mikor rankedra választasz paklit, értelemszerűen az a terved, hogy nagy százalékban legyőzd a jelenlegi legnépszerűbb paklikat.  Néhány hete elértem a rank 1-et EU-n Zoolock-al, de nem azért, mert a Warlock mindent legyőz; inkább azért, mert Druidokat és Tempo Mage-eket tudtam farmolni. Jó időszakot találtam arra, hogy az aggro Warlockot játszam, és ki tudtam ezt használni. Bónusz volt, hogy a Zoolock számára legnehezebb ellenféllel - mint a freeze Mage és a Rogue - egyáltalán nem találkoztam. [caption id="attachment_3627" align="aligncenter" width="736" class=" "]Kép törölve Savjz Legend #1 helyezése Warlock aggro paklival.[/caption] Valójában azt mondanám, hogy Legend alatti rankon az aggro nem mindig a legjobb választás, mert túl sokan játsszák. Éppen ezért az alsóbb szinteken általában az agresszív paklik ellen irányul a meta.  Az Aggro paklik népszerűek alacsonyabb rankon, mert a meccsek gyorsabbak, és a deckek is olcsóbbak. Ha Rank 5-ről Legend felé tartasz, általában jobb - éppen ezért - ha counterelni próbálod az aggro deckeket, mintsem használod őket.

Konklúzió

A Face Hunter vagy a Mech Mage sosem fog népszerűségi versenyt nyerni... meccseket viszont igen. A nap végén pedig ez a legfontosabb. Az aggro deckeknek helyük van a Hearthstone-ban és pontosan ezért választottam hármat közülük az ESL-en. Fontos tudni, hogy hogyan győzheted le őket és mikor érdemes játszani velük ahhoz, hogy jó játékos légy. Mindezt figyelmen kívül hagyva csak saját magaddal szúrsz ki.  
Fordította: Artregor#2190 Forrás: Liquid Savjz: In Defense of Aggro