Hearthstone WikiInformációk kezdőknekAlapvető információk


Alapvető információk
1. Mana Crystal (manakristály) |
2. Health (élet) |
3. Attack (támadás) |
4. Race (faj) |
5. Class (kaszt) |
6. Hero (hős) |
7. Hero Power |
8. Weapon (fegyverek) |
9. Cards (kártyák) |
10. Deck (pakli) |
11. Quality (lapok minősége) |
12. Sets (szettek) |
13. Formátumok (Standard és Wild) |
14. Battlefield (harctér) |
15. Minions (lények) |
16. Spell Cards (spell kártyák) |
Mana Crystal: Minden körben egyel több manát kapunk, amelyeknek segítségével kijátszhatunk lényeket, spell-eket és fegyvereket. 1 mana kristállyal kezdünk és maximum 10 lehet, amit a 10. körre érünk el, a későbbi körökben már nem lesz több manakristályunk.
A második játékos kap egy The Coin-t, ami +1 manát ad abban a körben amelyikben elhasználja.
A kulcsszavakról a következő oldalon lesz szó (Kulcsszavak magyarázatai).
Health: A lények (minionok) és a hős élete. Amikor megtámadják ennek az értéke csökken. Ha valaki "heal-el" azaz gyógyít, akkor a gyógyított karakter élete növekszik ( heal +1 = +1 gyógyítás = +1 élet), vagy a restore health is ugyanez. (restore 5 health = visszaállít 5 életet = gyógyít 5-t = heal +5, tehát kap 5 életet)
A fegyvereknek Durability-je van az élet helyett (mivel egy fegyvert nem lehet támadni). A durability azt jelzi, hogy hányszor lehet használni az adott fegyvert. (Pl 1/2-es fegyver, azt lejenti, hogy 1 támadás és 2 durability, tehát kétszer használható)
Attack: Támadás. Amennyi az értéke, annyit sebez a megtámadott ellenség életéből.
Példa: Van egy lényünk 5 támadással és 5 élettel és megtámad egy másik lényt , aminek 2 a támadása és 7 az élete. A megtámadott lénynek le fog menni az élete 2-re, így marad 2 támadása és élete, de a megtámadott lény is sebzi a mienket a 2 támadásával, így a mienknek marad 5 támadása és 3 élete.
Race: Ezek a fajok. A lényeket fajokba soroljuk. 7 faj létezik: Beast, Demon, Dragon, Murloc, Pirate, Totem és Elemental.
Class: Ezek a kasztok. 10 különböző kaszt van, amelyik kaszttal épp játszunk az a hősünk. 9 kaszt: Druid, Hunter, Mage, Paladin, Priest, Rogue, Shaman, Warlock és Warrior.
- Később, 2020. április 7-én érkezett a játékba a 10. kaszt, a Demon Hunter. Ezt feloldani a Solo Adventures > Ashes of Outland > Prologue részen lehet. Mindössze 4 ellenséget kell legyőzni, a prológus teljesen ingyenes! Teljesítése után jár 30 Demon Hunter kártya (ebből 20 darab betörhető, összesen 1920 Dustért), feloldásra kerül a Demon Hunter kaszt, és egy Demon Hunter pakli is jár. Részletek: Wiki > Kiegészítők és kalandok > Demon Hunter kaland (prológus).
Hero: A hősünk, 30 élete van, hogyha eléri a 0-t meghal. Minden hősnek van Hero Power-je.
Hero Power: Ez a hősnek a speciális képessége. Ez a hős mellett a jobb oldalon jelenik meg a játékban, kép lejjebb.
Weapon: Bizonyos hősöknek (pl. Rogue) van weapon-juk, vagyis fegyverük is, ez a hős mellett a bal oldalon jelenik meg a játékban, kép lejjebb.
Cards: Lapok, amikkel játszunk. Léteznek kasztspecifikus lapok és olyan lapok is, amiket mindenki tud használni.
A lapokat két csoportra bontjuk: Basic-Set és Expert-Set. Részletesebben a Sets-nél.
Deck: Pakli. 30 lappal játszunk, az egy pakli. A pakli készítőben lehet új paklikat készíteni. Részletesebben a kártya gyűjtemény menüpontban olvashatsz.
Quality: A lapok közepén található egy szín, ez a lapok minőségét jelzi. A legrosszabbtól a legjobbig: (Free), ez fel sincs tüntetve a lapokon, mert ez csak "Basic Set-ben található meg, fehér (Common), kék (Rare), lila (Epic), narancssárga (Legendary).
Sets: Több szett található a játékban.
Az első a "Basic Set", ez az alapvető kártyákat jelenti. Ebben (Free) lapok találhatóak, amelyek nagyrészével mindenki rendelkezik a legelső pillanattól. A hiányzó pár Basic lapot pedig az adott hőssel a 10-es szint elérésig lehet megszerezni. Minden hős kap egy-egy új Basic lapot 2-es, 4-es, 6-os, 8-as és 10-es szint elérése esetén. Ezzel teljes lesz a Basic Set. Minden egyes játék után fejlődnek a hősök és így érnek el magasabb szinteket. Győzelem esetén többet fejlődnek, vereség esetén kevesebbet.
A második a "Classic Set", ezeket a lapokat csak kártya csomagokban lehet megszerezni, melyeket megvehetsz valós pénzért/játékon belüli Gold-ért (100 Gold/kártya csomag, ami 5 lapot tartalmaz, de valós pénzért is megvásárolható) a Shop-ban, illetve kraftolással is előállíthatod őket. Ezek lehetnek fehér (Common), kék (Rare), lila (Epic) és narancssárga (Legendary) minőségűek. Egy 5 kártyából álló kártya csomagban minimum 1 Rare minőségű kártya is van, de lehet több és jobb is.
Vannak a kiegészítők, melynek a lapjait ugyanúgy szerezheted meg, mint a "Classic Set"-ét (pl.: Ashes of Outland), ezekből is vásárolhatsz, de kezdőként mindenképpen a "Classic Set" lapjaival érdemes kezdeni.
Régebben volt több kaland mód és kiegészítő is, de azokat már nem lehet Goldból megvásárolni (de valós pénzből lehet), csak kraftolni/betörni a lapjaikat. Mindig csak az adott naptári év és az előző év lapjait lehet Goldból megvásárolni (illetve a Classis lapok örökké megvásárolhatóak).
A teljes kártya adatbázist a lapok menüpontban találhatjátok. Ez több, mint 2000 gyűjthető kártyát jelent és a nem gyűjthető kártyákkal együtt összesen több, mint 4000 kártyát (beleértve a hősöket és ellenségeket is), amit mind lefordítottunk magyarra!
A Play módon belül található a Wild és Standard formátum is, mindkét módban van Casual és Ranked is. A Wild az ugyanaz a formátum, amit régen megszokhattatok a 'Play'-re kattintva, ott az összes lap használható. A Standard viszont csak bizonyos lapokkal lehet játszani. A pontos szabály: A Classic és a Basic lapokat mindig tartalmazza, továbbá az adott naptári év és az előző év lapjait tartalmazza. Tehát a 2 évnél régebbi lapok már nem szerepelnek benne.
Részletesebben a Gyakran Ismételt Kérdéseknél olvashattok ennek a pontos működéséről.
Battlefield: Harctér. Ide helyezzük a lényeinket, hogy védjék a hősünket, illetve, hogy támadjanak. Kép lejjebb.
Minions: Magyarul lények. Ezek olyan lapok, melyeknek van élete és általában támadása is, valamilyen élőlény, valamelyik fajba sorolható. Ezeket a lapokat rakjuk le a harctérre. Ilyen például a fölső két kép.
Spell cards: Ezeket a kártyákat nem tudjuk lerakni, mert se támadásuk, se életük. Egyszer használatosak és valamilyen extra képességet tudnak.
Példa:
Így néz ki a harctér:
A harctér szélein található "4 részen", ha kattintgatsz akkor különböző dolgok történhetnek (például a bal felső sarokban lehet kattintgatni a piros szemet, vagy a jobb alsó sarokban tüzet lehet rakni). Ez csak szórakozásból van, hogy ne unatkozz, amíg az ellenfél lép. Vannak különféle harcterek, ahol a 4 széle másképpen néz ki, és más dolgokat lehet velük csinálni, de ezek a játék működését nem befolyásolják.
Képre kattintva még nagyobb lesz!