HS BlogokHoldújévi portrék 6. rész 2...

HS Blog: Holdújévi portrék 6. rész 2. fejezet

2022.02.11 07:47
529

Holdújévi portrék 6. rész 2. fejezet

Folytassuk a mogukat bemutató részt. Jöjjön ezúttal kimondottan egy bizonyos mogut bemutató cikk valamint, ha már korlátok nélkül lehet blogot írni a harmadik fejezetet is közlöm ebben a cikkben.

A Viharkirály

A Száz Király Kora idején a moguk felfedezték a nekromanciát. Hatalmas mogu nekro-urak irányították törzseiket a mélyen a felszín alá ásott kriptákból.

Ebben az időben született Lei Shen, egy hadúr fia. Amikor nagykorú lett és saját légióinak parancsolt, bejelentette szándékát, hogy felébreszti az isteneket. Csak leghűségesebb követői kísérték el oda, ahová egyetlen mogu sem merészkedett: a Mennydörgő-hegy szívébe, annak szent otthonába, akit a moguk a mesterüknek neveztek. A történelem nem jegyzi fel, hogy Lei Shen mit talált, amikor felment a hegyre, és eltűnt annak csarnokaiban. (A Krónikák Első kötetében benne van.) De amikor visszatért, ezer vihar erejével bírt, és a hegyet a hatalma székhelyének nyilvánította. A csúcsán fenséges és tiltott várost épített. A viharok erejével felfegyverkezve Lei Shen, akit most már Viharkirályként ismertek, összegyűjtötte követőit, és „mogu módszerrel” emelkedett hatalomra, egyenként kiiktatva riválisait. Sok mogu látta Lei Shenben a cél egységét, amely hiányzott a generációkból, mióta mestereik elhallgattak. A Viharkirály zászlaja köré sereglettek, és buzgón teljesítették a parancsait, miközben rabszolgasorba taszította a többi fajt, mivel úgy gondolták - ahogy Lei Shen is -, hogy az „alacsonyabb rendű” fajoknak a mogukat kell szolgálniuk, ahogyan a moguk egykor a mesterüket szolgálták.

A hatalmas méretükkel és erejükkel a moguk egy hatalmon alapuló birodalmat épített ki, amelyben a gyengéket - más fajokat - leigázták, és az erősek - mindig a moguk - emelkedtek hatalomra. Impozáns kőemlékek és hatalmas ostromgépek mutatták a moguk hatalmát az ország többi része számára. Erejüket Pandaria alacsonyabb rendű lakói ellen fordították, a húst úgy formálták szeszélyeik szerint, ahogy a sziklákat formálták. A hatalmas Kígyó Gerince falat, amely elválasztja a Townlong Sztyeppéket és az Iszonyat pusztaságokat Pandaria többi részétől, a moguk rabszolgái építették Lei Shen uralkodása alatt.

A vihar vége

Lei Shen miután Ratól értesült a Pantheon pusztulásáról magára vállalta, hogy folytatja a titánok munkáját. Így bejelentette szándékát, hogy birodalma részévé teszi az Eredet Kohóját. Így a Viharkirály és zandalari szövetségesei Uldum felé vonultak. Odaérve Lei Shen csalódott, mikor meglátta az ellene felvonulók számát, mondván ezeket még egymaga is képes lenne legyőzni. A régiót csak maroknyi tol'vir őrizte, akik tudták, hogy nem tudnak ellene harcba szállni. Ehelyett, miután úgy állították be a fegyvert, hogy az csak a környező régióra legyen hatással, nem pedig az egész bolygóra, aktiválták az Eredet Kohóját. Uldum felszínén minden élet azonnal elpusztult, és a buja dzsungel kopár sivataggá változott.

az Eredet Kohóját magában rejtő erődítmény

az Eredet Kohóját magában rejtő erődítmény (Eredet Csarnokai)

A Pandaren forradalom

12.000 évvel ezelőtt a mogu császárok uralták Pandariát, és rabszolgaként tartották a szelíd pandareneket. A szerencsések elég bohókásak voltak ahhoz, hogy szórakoztassák mogu uraikat. Ezek a pandarenek kőpalotákban éltek, és életük viszonylagos luxusban telt. De ez a luxus véget ért, ha egy tréfa megsértette uraikat, és csak a gerinc eltörése vagy egy fej gyors eltávolítása tudott több mogut nevetésre sarkallni. Számos császár uralkodása alatt a pandarenek több sikertelen felkelést is megkísérelhettek. Lao-Fe császár brutális volt, és nagyon szigorú szabályokat hozott a rabszolgákkal kapcsolatban. Fegyvertelen politikával uralkodott, de a pandarenek kitartásukkal, diplomáciájukkal és a fegyvertelen harc egyedülálló formájával sikeres forradalmat vittek véghez, amely megbuktatta a mogukat és egy olyan birodalmat hozott létre, amely évezredeken át virágzott. Száz évvel a mogu birodalom bukása után a zandalariak teljes körű inváziót indítottak Pandaria ellen, hogy elpusztítsák a pandaren birodalmat és visszaállítsák mogu szövetségeseik uralmát. A mogu klánok, amelyeket már nem vezetett központi uralkodó, széthullásnak és bukásnak indultak. A mogu klánok többsége azonban segített a zandalariaknak az invázióban, és portyákat indítottak a pandaren városok, falvak és farmok ellen. A zandalariak mélyen behatoltak Pandáriába, és ostrom alá vették Hajnal-virágát. Próbálkozásaik ellenére a támadó erők végül elvesztették a csatát, ami megfordította a háború menetét, és a zandalariak visszavonulását eredményezte. A háború után a mogu klánok teljesen szétszóródtak, és a legtöbbjüket évszázadokig nem látták többé. A megölt hadurakat és császárokat a pandarenek a Tu Shen temetkezési helyen temették el.

Mists of Pandaria idején

A pandarenek évezredes virágzó uralma után a mogu felderítők visszatértek a vidékre. Úgy tűnik azonban, hogy a moguk valami sokkal grandiózusabbat terveztek, mint a világ felderítése. Néhány mogu klán elkezdte megtámadni Pandaria egyes régióit, és kisvárosok és mezőgazdasági területek felett szerezték meg az irányítást. Néhány klán egyesült egy új király, Xin, a Fegyvermester által, akinek nagyra törő hódítási álmai fenyegették a régiót. Xint azonban tervei ellenére bátor kalandorok megölték, mielőtt tervei megvalósulhattak volna.

A moguk később fokozták támadásaikat, és teljes körű támadást indított az Örök Virágzás völgye és a Townlong Sztyeppék ellen, ostromolva Niuzao templomát. Úgy tűnt, hogy minden egyes vereség, amit elszenvedtek, csak megerősítette őket, mivel újabb mogu-hullámok jelentek meg, most már egyesülve a Pandariába visszatért zandalariakkal. Miután újjáépítették korábbi szövetségüket, a zandalariak elkezdték beteljesíteni egy ősi próféciát, hogy feltámasszák az Első Császárt. A moguk teljes körű támadást indítottak, hogy egy utolsó kísérletet tegyenek Pandaria visszafoglalására.

A moguk vágytak az egykor birtokolt területeikre, és hogy visszaszerezzék azt, hajlandók voltak a porba söpörni a bitorlókat és a betolakodókat egyaránt. Lei Shen, akit régi zandalari szövetségesei élesztettek fel a sírjából, visszatért, és megígérte, hogy visszaszerzi ősi birodalmát. A Viharkirály újra felemelkedett a Mennydörgés Trónján, amely a hatalma székhelyéül szolgált, és seregeket gyűjtött össze Pandaria egész területéről a szigeti fellegvárába.

A Horda és a Szövetség hősei ismét arra lettek hivatottak, hogy felvegyék a harcot ezzel a fenyegetéssel, mindezt a saját sötét és véres háborújuk közepette, amelyet Theramore megtizedelése és a Kirin Tort megosztó árulás szított újra. Két fronton háborút vívni nem könnyű, és a Shado-Pannak nem állt érdekében semmi más, mint mindkét frakció erejének felhasználása egy sokkal egyértelműbb és jelenlévő veszély felszámolására.

A moguk a Hearthstone-ban alternatív portréként nem jelennek meg, de a Warlock kaszthoz érkezik a Mogu'shan Gul'dan portré.

Katt ide és mozogni fog

A Mogu (魔古, mógǔ) kínaiul nagyjából „okkult ősi" vagy „ördögi ősi”, a Mogu'shan (魔古山, Mógǔshān) pedig kínaiul „Mogu-hegy”. A World of Warcraftban két jelentősebb mogu erődítménybe tudunk belépni, mármint, ha Lei Shen palotáját nem vesszük figyelembe. Az egyik Xin, a Fegyvermester erődítménye a Mogu'shan Csarnokai, a másik az Örök Virágzás völgyében található Mogu'shan Palota, mely a moguk elveszett birodalmának néhány titkát tartalmazza, köztük a titánok létesítményeit és könyvtárait. A mogu kultúrára igen nagy hatással vannak korábbi uraik. Idővel a moguk a kultúra egyes aspektusait saját maguk fejlesztették ki, bár a fő titáni elveket a moguk mind a mai napig gyakorolják.

Mogu'shan Palota

Mogu'shan Palota

Mogu'shan Palota

Mogu'shan Palota

Mogu'shan Csarnokai

Mogu'shan Csarnokai

Glosszárium:

Eredet Csarnokai - Halls of Origination

Eredet Kohója - Forge of Origination

Hajnal-virága - Dawn's Blossom

Iszonyat pusztaságok - Dread Wastes

Kígyó Gerince fal - Serpent's Spine Wall

Mennydörgés Trónja - Throne of Thunder

Mennydörgő-hegy - Thundering Mountain

Mogu'shan Csarnokai - Mogu'shan Vaults

Mogu'shan Palota - Mogu'shan Palace

nekro-urak - necrolords

Örök Virágzás völgye - Vale of Eternal Blossoms

Száz Király Kora - Age of Hundred Kings

Townlong Sztyeppék - Townlong Steppes

Tu Shen temetkezési hely - Tu Shen Burial Ground

Viharkirály - Thunder King

Xin, a Fegyvermester - Xin, the Weaponmaster

Korábbi történetek:

Yu'lon

Chi-Ji

Niuzao

Xuen

A Sha

A Moguk 1. rész

Vissza a HS Blogokhoz!

További híreink