HírekHonnan kapta a Miracle Rogue a n...

Honnan kapta a Miracle Rogue a nevét?

Borovi Bence | 2015.12.18 15:00
4512

miracle rogue

A Tomb Pillager-nek köszönhetően a Miracle Rogue-ok ismét feltámadtak, ezzel pedig egy régi kérdés is visszatért: "Miért hívjuk Miracle Rogue-nak ezt a paklit?". Olvassatok tovább és mindent megtudhattok.

 

Ez a név egy nagyon régi Magic: The Gathering pakliból származik, amit Miracle Gro-nak hívtak, ami a Quirion Dryad nevű kártyát alkalmazta.

A Quirion Dryad-on ez a szöveg volt olvasható: "Whenever you cast a white, blue, black or red spell, put a +1/+1 counter on Quirion Dryad." Ez a Hearthstone-ban valami hasonlót jelentene: "Amikor kijátszol egy kártyát, +1/+1-et kap". A pakli olcsón/ingyenesen tudott kártyákat húzni, és spell-ekkel gyorsan masszív lénnyé vált a Quirion Dryad. A Miracle Gro nevet a pakli egy műtrágya üzemről kapta, mert olyan hihetetlen sebességgel nőtt a Dryad az 1/1-es statjairól.

A Hearthstone-ban van egy Questing Adventurer nevű kártya. A játék alpha és legelső béta változataiban a Miracle Rogue úgy tudott nyerni, hogy a Questing Adventurer-t, a Mana Addict-ot és Edwin VanCleef-et felbuffolta a sok olcsó kártyával, illetve a végén a Gadgetzan Auctioneer-t is bevetette további olcsó spell-ek gyors beszerzéséhez. Képzeld el, hogy a harctereden van egy Questing Adventurer és egy Mana Addict, majd kijátszod az alábbi kombót: Novice Engineer > ShadowstepNovice Engineer > Shadowstep >Novice Engineer > Backstab > Preparation > Headcrack. Ennek köszönhetően az a két lény már hihetetlen masszív értékeket ért, mindössze 2 Manáért, vagy még kijátszhatsz egy Edwin VanCleef-et. Azonban a pakli többféleképpen is nerfelve lett, mint például megnövelték a Shiv manaköltségét 1-ről 2-re, elvették a Stealth-et Edwin-től, kevesebb Támadást kapott a Mana Addict. A sok változástól pedig a paklit többé nem játszották.

Az említett nerfekről éppen ezen a héten írtunk a "Lapok nerfelése és buffolása az alfateszttől napjainkig #7 - Rogue" cikkben.

Majd később 2014 februárjában Kolento újragondolta ezt a paklit, kiszedte a Questing Adventurer-öket és a Mana Addict-okat, helyettük pedig [SI-7 Agent]-et, Deadly Poison-t és Fan of Knives-t tett bele, miközben megtartotta a Gadgetzan Auctioneer-t és az olcsó spell-eket, kivégzésre pedig Leeroy Jenkins-t használta. Ebben a pakliban az egyetlen erősödő lény Edwin VanCleef volt, de a neve továbbra is megmaradt Miracle-nek, a legtöbben pedig ezt a verziót ismerték először. Mivel a Gadgetzan Auctioneer a legfontosabb kártya a pakliban, ezért az emberek automatikusan azt nevezték "Miracle"-nek, magyarul csodának nevezhetnénk. Viszont valójában az igazi Miracle kártya a Questing Adventurer.

Mint tudjuk 2014 szeptemberében ennek a paklinak köszönhetően nerfelve lett Leeroy Jenkins is, nem sokkal később, 2014 decemberében pedig még a Gadgetzan Auctioneer is kapott egy nerfet.

Azonban a pakli valószínűleg sosem tűnik el, és hiába nincs benne már Questing Adventurer és Mana Addict, a név maradt Miracle Rogue. Legújabb változatát itt az oldalon is megtalálhatjátok.

Pillager Miracle Rogue

Pakli megtekintése

A Hearthstone tehát egy olyan furcsa játék, ahol a papok lopnak, a tolvajok tesznek csodákat, a Druid-ok pedig Jedi-kké válhatnak.

A druid-ok és a Star Wars: The Force Awakens

Forrás: Reddit/Hearthstone: Honnan kapta a nevét a Miracle Rogue?

A Druid-os kép forrása pedig a Blizzard hivatalos Hearthstone Facebook oldala, melyet a Star Wars: Az Ébredő Erő megjelenésének alkalmából készítettek.

kártya pakli változás érdekes

További híreink

Karácsonyi dekoráció