Az Egyesült Királyság versenyhivatala hamarosan engedélyezheti, hogy a Microsoft felvásárolja az Activision Blizzardot
Nem egyszerű ügy a Microsoft számára az Activision Blizzard felvásárlása, de úgy tűnik lassan célegyenesbe érnek.
Még 2022. januárjában jelentették be, hogy 68,7 milliárd dollárért (jelenleg ~25 200 milliárd forint) a Microsoft felvásárolja az Activision Blizzardot.
Legkésőbb 2023. június 30-áig szerették volna lezárni a tranzakciót, de időközben szinte mindenhol meggátolták a felvásárlást. Az USÁ-ban magánszemélyek is pert indítottak, ezenfelül többek között az EU, Brazília, Anglia és az USA versenyhivatala is vizsgálatot indított.
Ezek a vizsgálatok véget értek, a pereket elrendezték, már csak egy maradt: az Egyesült Királyság.
Úgy tűnik, hogy hamarosan az angolok sem fogják tovább gátolni az üzletet és az sikeresen megvalósulhat az új, október 18-ai határidőig.
A CMA (Anglia versenyhivatala) előzetes jóváhagyást adott ki az Activision Blizzard felvásárlást illetően szeptember 22-én (a Hearthstone Hungary 10. születésnapján).
Ez annak köszönhető, hogy egy hónappal ezelőtt a Microsoft az Ubisoftnak adta az Activision Blizzard játékok felhő alapú szolgáltatásainak (streaming) jogait!
Korábban a Microsoft még azt is bejelentette, hogy egyszerűen kivonulnak az angol piacról, de végül úgy néz ki, hogy az Ubisoft jelentheti a megoldást.
Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy a Microsofté lesz továbbra is minden Activision, King és Blizzard játék és ugyanúgy árusíthatja őket, mint eddig, de a felhő alapú szolgáltatások tekintetében az Ubisofté a teljes irányítás és kizárólag ők döntenek arról, hogy milyen streaming szolgáltatásokon teszik elérhetővé a Microsoft játékait (pl.: GeForce NOW, Microsoft Cloud, Stadia).
Így a CMA nem tart attól, hogy a Microsoft minden játékát csak a saját platformjain fogja elérhetővé tenni, hiszen semmilyen befolyásuk nem lesz a streaming szolgáltatások fölött.
A felhő alapú játék azt jelenti, hogy a játék a felhőben fut, a játékosnak csak egy átlagos eszközre és jó internetre van szüksége, de nincs szükség erős hardverre (pl.: processzor, videókártya). Hasonlóan kell elképzelni, mint a streaming TV szolgáltatásokat (pl.: Netflix).
Forrás: WoWHead