You never hunt alone! Variációk Hunter paklikhoz
Rexxar évekig a Hearthstone mostohagyereke volt. A Blizzard látványosan nem tudott mit kezdeni a kaszttal. A Hunter Hero Power elég rendesen behatárolja, a „design space-t”, amiben a fejlesztők mozoghatnak, és valljuk be, nem is nagyon erőltették meg magukat.
Volt a Face Hunter és a Midrange Hunter és ennyi. Ráadásul, ahogy egy barátom találta mondani: „a Midrange Hunter is Face Hunter, csak bele van téve 2 Savannah Highmane” (ha jól emlékeszem nem pont a „téve” kifejezést használta). De mindez már a múlt. Jelenleg a Hunter rendelkezik a legtöbb többé-kevésbé működőképes paklival, ha Hunter jön szembe velünk sosem tudhatjuk, hogy milyen pakli ellen fogunk játszani. Persze ez részben annak is köszönhető, hogy még nem állt be teljesen a meta, még próbálgatják a játékosok a különböző lapokat, paklikat. Az viszont tagadhatatlan, hogy az utóbbi kiegészítőkben kijött egy halom kifejezetten erős és/vagy kreatív lap a Hunternek. Ennyi bevezetés után jöjjön 3*3 pakli típus, ami között (remélhetőleg) az is tud majd válogatni, aki eddig nagy ívben kerülte a vadászt.
Aggro:
Az aggro illeszkedik a legjobban a Hunter játékstílusához, lapkészletéhez, hős képességéhez. Pofon egyszerű játékmechanikájának „hála” hamar mémmé vált, sokan az aggro Huntert hozták fel példaként, hogy miért nem lehet a Hs-ből sosem valódi esport. Ennek ellenére éveken keresztül a Face Hunter volt Rexxar meghatározó paklija, aztán a standard mód bevezetésével egyidejűleg a Blizzard gondolt egy merészet és (sok egyéb más mellett) rommá nerfelte a paklit és egyben a Hunter kasztot is (Leper Gnome, Knife Juggler, Ironbeak Owl, Hunter's Mark, Arcane Golem nerfek, ráadásul egyszerre). Azóta (néhány elborult versenypakli kivételével) nem is nagyon láttunk aggro Huntert. Jöjjön akkor most egyből három is belőle!
Face Hunter:
A fész hunter visszatért, köszöni szépen, jól van és kúszik is felfelé a meta jelentések eredményességi listáin. Jelenleg még nem számít tier 1 paklinak, de nem lepődnék meg, ha később ott lenne a közvetlen élmezőnyben. A pakli sokat változott, de a lényeg ugyanaz. Face-face-face, néha egy-két lényt is leütünk. A szokásos beast szinergia mellé, bekerült a „kalóz pakk” is, mert hát Patches the Pirate még mindig op. Külön említést érdemel még a Corridor Creeper, ami könnyen a leggyorsabban nerfelt lappá válhat a játék történetében. A paklik több, mint 60%-ába bekerült, ami bizonyítja, hogy mennyire erős. Ráadásul beast, szóval a Hunterben még jobb.
A pakli:
2x Alleycat
2x Candleshot
2x Dire Mole
2x Kill Command
2x Houndmaster
1x Spellbreaker
Quest hunter:
Közvetlen az Ungoro megjelenése után a [Marsh Queen] volt a leggyakrabban használt quest a játékban, aztán hamar rájött mindenki, hogy nem az igazi. Nagyon nem kedvezett neki a meta (különösen a quest Rogue) és szépen eltűnt a süllyesztőben. A Kobolds & Catakombs után megint elővették. Egyrészről mert a jelenlegi aggro meta már jobban fekszik neki, másrészt a Feral Gibberer-ben sokkal több potenciál van, mint azt elsőre gondolni lehetett.
A pakli:
1x Cult Master
2x Loot Hoarder
2x Kill Command
2x Fiery Bat
2x Alleycat
2x Fire Fly
2x Dire Mole
A pakli lényege, hogy az 5. körre mindenáron megcsináljuk a questet, addig is, aztán indulhat az igazi gyalulás. A deck jelenleg nem tartozik a komolyabb paklik közé. Nem valószínű, hogy a ladder tetején tartósan 50% feletti győzelmi arányt produkáljon vele valaki, de tagadhatatlanul üde színfolt a metában, és már közel sem lebecsülendő ellenfél.
Secrat Hunter:
Azt hiszem kevesen vitatkoznának velem, ha azt mondanám, hogy az összes spellstone közül a Hunter-é a legflexibilisebb. Ezt lehet a legtöbb féle pakliban elsütni, próbálkoznak vele aggro, midrange és control típusú pakliban is. Jöjjön ezúttal egy kifejezetten agresszív verzió Secretkeeper-rel, Corridor Creeper-rel, no meg Leeroy Jenkins-el.
A pakli:
2x Alleycat
2x Dire Mole
2x Secretkeeper
1x Cat Trick
2x Kill Command
2x Houndmaster
1x Spellbreaker
Midrange:
A midrange Hunter mindig is jelen volt a metában, sőt egy időben (az Undertaker nerf előtt) uralta is azt. Most ennek a paklinak is több verziója fut párhuzamosan, több-kevesebb sikerrel. Jelenleg ugyan egyik sem számít tier 1 decknek, de ez könnyen változhat.
Classic Midrange:
A „klasszikus” midrange Hunter a játék egyik állócsillaga. Sok lap került ugyan bele és ki belőle az idők folyamán, de a pakli alapja, működése semmit sem változott. Az új lapok közül egyedül a Corridor Creeper került be, ami azonban hatalmas erősítés. Így már tempó hátrányból is vissza tudunk jönni (ami eddig a pakli legnagyobb problémája volt). A pakli erőssége továbbá, hogy viszonylag kevés „fix” lap van benne, így könnyen lehet az aktuális metához igazítani.
A pakli:
2x Alleycat
2x Kill Command
2x Houndmaster
Recruit Hunter:
Ez a pakli az egyik legremekebb példája, hogyan lehet egy kreatív pakli-tervezéssel a lehető legkisebbre csökkenteni a recruitban levő random faktort. A Guild Recruiter Professor Putricide-ot, vagy egy Cloaked Huntress-t hoz elő, ami remekül illeszkedik a 8 secret-ünkhöz, a spellstone-okhoz, meg az Eglehorn Bow-okhoz. Kathrena pedig a legrosszabb esetben is egy Corridor Creeper-rel gazdagítja a boardot (megóvva ezzel a borzalmas topdecktól is egyben), optimális estben pedig megidézi nekünk személyesen King Krush-t.
A pakli:
2x Candleshot
2x Cat Trick
1x King Krush
Spiteful Hunter:
Kevésbé ismert, kevésbé népszerű, mint a Priest hasonló elven működő paklija, de szerintem legalább olyan erős. Sokkal-sokkal agresszívebb, mint Anduin, amit a „kalóz pakk” jelenléte is jelez. A pakliból kikerült minden olcsó spell, cserébe a Spiteful Summoner 6-ért a 4/4 mellé idéz még nekünk egy random 9 droppot. A pakliban helyet kapott még egy Grand Archivist is, ami ha kifolynánk a lapokból a kör végén elsüt egy Call of the Wild-ot, valamint 2 Cobalt Scalebane is, ami amellett, hogy remek tempó lap, sárkány is, így kevésbé kellemetlen, ha a Spiteful Summoner véletlen egy Dragonhatcher-rel találja gazdagítani az asztalunkat. A pakli érdekessége, hogy ez az első olyan (komoly) Hunter pakli a játék indulása óta, amiben nincs egy szem Animal Companion sem. Egyelőre nagyon kevesen játszanak csak vele, ezért nem is jegyzik a statisztikák, de szerintem a midrange deckek közül ennek a paklinak van a legnagyobb esélye arra, hogy egy napon tier 1 legyen.
A pakli:
2x Alleycat
2x Candleshot
1x Dire Mole
2x Bearshark
2x Houndmaster
Control:
A „control Hunter egy vicc”, mondják sokan, nem is alap nélkül. Csak az nem mindegy, hogy milyen vicc. Az alábbiakban 3 olyan pakli jön, amik valószínűleg sosem fogják meghódítani a laddert. Ellenben nagyon szórakoztató velük játszani, és már korántsem produkálnak olyan siralmas győzelmi arányokat, mint a korábbi control Hunter-ek.
Y'Shaarj Hunter
A Barnes + Y'Shaarj, Rage Unbound kombóra épülő, semmi egyéb lényt nem játszó Hunter nem újdonság, viszont a Kobolds & Catakombs megjelenésével vált többé, mint egyszerű mém pakli. A Rhok'delar és a To My Side! nevű (mindenki által körberöhögött) lapok megjelenésével a pakli kitört a mém deckek sorából és a ladderen is könnyedén összefuthatunk vele. Persze Barnes és Y'Shaarj szerepeltetése némiképpen kockázatos „no minion” szinergia szempontjából, viszont a 4. (coinnal 3.) körben kitenni egy 3/4-et, 1/1-et és 10/10-et szerintem simán többet ér, mint két Animal Companion 6-ért, vagy feltölteni a kezedet random spellekkel 7-ért. Ráadásul nem feltétlen kell választani, ez a pakli Barnes-ra mulligan-el, és játszik 2 Tracking-et is, szóval egész jó eséllyel fel fogjuk húzni a két lény valamelyikét, még mielőtt ki kell tenni a Rhok'delar-t vagy a To My Side!-ot.
A pakli:
2x Tracking
1x Deadly Shot
2x Kill Command
1x Flare
1x Barnes
2x To My Side!
1x Rhok'delar
2x Candleshot
Cube Hunter
Deathrattle Hunter is volt már korábban is, de igazán szórakoztatóvá a Carnivorous Cube megjelenése tette. A dolog odáig fajult, hogy a paklinak már nincs is szüksége N'zoth-ra sem. A Carnivorous Cube + Play Dead/Terrorscale Stalker kombóban hihetetlen érték van, optimális esetben Charged Devilsaur-okkal, vagy King Krush-sal művelhetjük azt, amit a control Warlock csinál a Doomguard-okkal. A „secrat pack” pedig azt szolgálja, hogy meg is éljük, mire kijön a kombó. Külön említést érdemel még a két Silver Vanguard, amit nagyon sok ellenfél botor módon inkább nem üt le. Aztán a következő körben jöhet a Charged Devilsaur ingyen meg a Carnivorous Cube + 2 Play Dead, ami akárhogy is nézzük 35 sebzés 7 manából.
A pakli:
1x King Krush
2x Kill Command
2x Play Dead
Dragon Hunter
Sárkányos Hunter! Az még nem volt. Persze most sem kell túlzottan komolyan venni. A pakli pofonegyszerű. Arra építünk, hogy a Seeping Oozeling lemásolja magának Deathwing, Dragonlord képességét, és a 7. körben telepakoljuk sárkányokkal az asztalt. Persze benne van a pakliban, hogy előbb húzzuk fel Deathwing, Dragonlord-ot. Az sajnos pech…
A pakli:
1x Alexstrasza
1x Ysera
1x Deathwing
Remélem ezzel a kis gondolatébresztő cikkel sikerült megmutatni, hogy mennyi fantázia tud lenni egyetlen kasztban és, hogy nem csak az aktuálisan legnépszerűbb 4-5 pakli létezik. Ha valakinek van még Hunter variációja ne fogja vissza magát, jöhet kommentben.